МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА ПРАВА ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Вже 28 років поспіль 5 травня у всьому світі відзначають Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю. А початок цьому було покладено у травні 1992-го року, коли люди з інвалідністю із сімнадцяти країн світу одночасно провели Загальноєвропейський день боротьби за рівні права і проти дискримінації осіб з інвалідністю В багатьох країнах світу за цей час значно покращилася ситуація із соціалізацією людей, які мають ті чи інші фізичні порушення, багато з них стали активними учасниками суспільного життя, досягли вагомих успіхів у різних професійних сферах.

Поступово долучається до сучасної моделі життя людей з інвалідністю й Україна. Але нам ще багато чого потрібно досягти — від доступності громадського простору до суспільного розуміння того, що людина, яка має ту чи іншу фізичну відмінність від інших, нічим не відрізняється від загалу у своїх талантах, мріях та прагненнях.

Тож саме в цей день в усьому світі проводиться безліч заходів, спрямованих на те, щоб знову і знову звернути увагу суспільства на проблеми людей з інвалідністю, зробити ще один крок до суспільства рівних можливостей.

В Україні близько шести відсотків населення мають ту чи іншу інвалідність. Серед них є спортсмени-паралімпійці, чиї досягнення вже багато років примушують світ захоплюватись, талановиті художники, журналісти, архітектори, юристи, власне, представники, багатьох професій, які самореалізувалися у суспільному та приватному житті. Але ще дуже багато людей, які не використали свій шанс на повноцінне життя. І причин тому багато — в першу чергу соціальних та побутових. Про це ми постійно будемо говорити на нашій онлайн-платформі “Разом”. Тож боротьба за права людей з інвалідністю в Україні та світі триває.

 

Висловити свої думки, запропонувати тему для обговорення, повідомити про свою проблему, яка потребує вирішення, ви завжди можете на нашій онлайн-платформі “Разом”. Для цього лише потрібно заповнити форму “Долучитися до команди” або на сторінці “Допомога”. Чекаємо на відкриті, цікаві та корисні дискусії!