РЕЦЕПТ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ – У КОЖНОГО ВЛАСНИЙ

Дозвольте представити наш новий проєкт!

Вебсайт «Разом» - це продовження телевізійного проєкту Суспільного, присвяченого життю людей з інвалідністю. «Разом» - це спроба створити модель суспільства рівних можливостей для всіх людей, незалежно від їхнього фізичного стану. Через життєві історії людей з інвалідністю ми прагнемо показати, що людина може подолати свої внутрішні бар’єри, кинути виклик долі та самореалізуватися, навіть маючи тяжкі фізичні ураження. Герої проєкту – спортсмени-паралімпійці, журналісти, художники, громадські діячі своїм прикладом демонструють суспільству, що кожна людина здатна до створення успішної моделі свого життя. Втім, проблема адаптації людей з інвалідністю у суспільстві, доступності просторі залишаються актуальними в Україні. Тому продовженням телевізійного проєкту став однойменний сайт «Разом». Ми прагнемо створити комунікативний майданчик, на якому кожна людина з інвалідністю зможе налагодити спілкування із соціумом, поділитися своїми думками, ідеями, проблемами. Тут можна буде звернутися по допомогу, або запропонувати її  героям наших публікацій. Також можна буде переглянути відео телепроєкту, ближче познайомитись з його героями, з лідерами думок спільноти людей з інвалідністю, отримати актуальну інформацію, пов’язану із різними аспектами життя людей з інвалідністю в Україні та світі, відкрити для себе особливості паралімпійського спорту, висловити свою точку зору на ту чи іншу проблему, поділитися своєю історією.

Передаючи естафету від телевізійного проєкту до сайту, ми зібрали у телевізійній студії Суспільного людей, які свого часу стали героями наших програм і запропонували РАЗОМ створити формулу успішної самореалізації людини з інвалідністю в сучасному українському суспільстві і от що з того вийшло.

УЛЯНА ПЧОЛКІНА, чемпіонка світу-2014 з паракарате, телеведуча, громадська діячка:

Моя особиста формула: я би радила кожній людині – з інвалідністю чи без – взяти на себе відповідальність за своє життя. І тоді дуже багато речей стають простими і прямими, коли ти відповідальний і свідомий того, що ти хочеш, що ти робиш – і тоді успіх тобі забезпечений, він стає твоїм супутником. Якщо коротко: це – чітко знати, чого ти хочеш і наполегливо працювати.

СВІТЛАНА ПАТРА, поетеса, журналістка, музикант:

 Мені здається, що людині з інвалідністю, в першу чергу, треба не боятися заявити про свої потреби. І це полягає не тільки у зверненнях до відповідних інстанцій чи до благодійників різних. А просто не боятися написати той самий пост на Фейсбуці із описом проблеми або міркуваннями певними про спільну проблему. Розповісти свої думки, і цей самий пост може наштовхнути іншу людину до вирішення цієї спільної проблеми, або спонукати комусь допомогти.

Тож,  не боятися спілкуватися з суспільством і надсилати йому свої запити.

ЯРОСЛАВ ПЛЮТА, інструктор із адаптації людей з порушеннями зору, масажист, гід музею у темряві «Третя після опівночі»:

Напевне, кожній людині з інвалідністю потрібно не боятися і бути готовою до поразок. Адже їх на шляху кожного з нас є дуже багато, але кожна поразка в кінцевому результаті лише підсолоджує перемогу, яка зрештою буде.

Відтак, не боятися поразок і бути до них готовими.

ОЛЕКСІЙ НАШИВОЧНИКОВ, київський архітектор, автор проєктів станцій Київського метрополітену, художник:

Я дивлюсь, що багато людей, які не чують, програють у житті. В сенсі того, що вони соромляться: соромляться вийти на контакт з тими, хто чує, вони більше ізолюють себе, і хочуть працювати тільки в своєму замкнутому вакуумі. Я це руйную. Цей стереотип, він неправильний, я руйную ці бар’єри, я виходжу на контакт з людьми, які чують. З мого досвіду: я працюю у суспільстві, навчався, я завжди у контакті з людьми, які чують. В результаті це принесло мені успіх.

Тобто, якщо підсумувати – це не боятися ламати стереотипи!

ВІТАЛІЙ ПЧОЛКІН: інструктор з активної реабілітації, фахівець з інформаційних технологій, громадський діяч:

Не чекати якогось примарного ідеального світу, а жити в тих умовах, які є. Тому, це, мабуть, найголовніше – жити.

Ось таким вийшов наш спільний рецепт успішної самореалізації в житті. Він може бути застосований будь-якою людиною у суспільстві. Якщо ви маєте свої міркування з цього приводу – варто лише заповнити форму і доєднатися до нашої команди!