ВПЕРШЕ В ІСТОРІЇ. ПАРАЛІМПІЙСЬКІ ТА ДЕФЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ В ОДИН РІК

Так сталося, що пандемія коронавірусу вразила світ у рік, на який було намічено низку найважливіших спортивних змагань. Тож вперше в сучасній історії разом з Олімпійськими іграми на наступний, 2021-й перенесені і літні Паралімпійські ігри. Для спорту людей з інвалідністю ситуація ускладнилася ще й тим, що на наступний рік за календарем заплановані і Дефлімпійські ігри. Тож два найбільших старти чотириріччя серед спортсменів з інвалідністю вперше мають відбутися в один рік. Це ускладнює процес підготовки як для міжнародних організацій, так і для національних очільників спорту людей з інвалідністю. Тим паче в умовах, коли значні фінансові ресурси держав перекинуті на боротьбу із страшною недугою. Втім, всі ми віримо, що біда минеться, і наступний рік стане часом справжнього спортивного свята, яке відзначить перемогу над хворобою. Про це йшлося і у заяві Президента Міжнародного Паралімпійського комітету Ендрю Парсонса, яку він зробив одразу після оприлюднення рішення про переніс Ігор на наступний рік:

«Коли Паралімпійські ігри відбудуться в Токіо наступного року, вони стануть вражаючим глобальним святом, коли людство знову збереться разом. Паралімпійський рух базується на подоланні негараздів людьми, і це саме те, що ми будемо робити в наступному році».

А поки паралімпійці та дефлімпійці пристосовуються до нових для себе умов. Адже ніхто з них не звик протягом тривалого часу знаходитися вдома. Втім, українські спортсмени вкотре демонструють силу духу та оптимізм. У домашніх умовах продовжують тренуватися та викладають мотиваційне відео у соціальних мережах, аби стимулювати інших бути фізично активними, навіть залишаючись вдома. Тож, після карантину мають всі підстави повернутися на тренувальні майданчики, не втративши спортивної форми.